Polityka prywatności & Cookies

Informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych oraz plików cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Standard Budynku

(standard prac wykończeniowych w części wspólnej budynków i terenie wokół nich, stanowiących część wspólną nieruchomości)

Elewacje

Tynk renowacyjny pomalowany wg kolorystyki zgodnej z projektem wykonawczym. Sztukateria cementowa ciągniona (budynek istniejący). Docieplenie styropianem i wełną mineralną. Na części poziomu parteru płyty piaskowca na zamocowaniu systemowym, na pozostałej części parteru i pozostałych kondygnacjach nadziemnych silikonowy systemowy tynk cienkowarstwowy wg kolorystyki zgodnej z projektem wykonawczym (budynek nowy).

Loggie i tarasy

Płyta żelbetowa. Papa termozgrzewalna. Izolacja termiczna ze styropianu. Szlichta cementowa zbrojona (zbrojenie rozproszone) zabezpieczona przeciwwodną masą uszczelniającą. Pokrycie z płytek gresowych. Balustrady ze stali nierdzewnej, wypełnienie z tafli szklanej – zgodnie z projektem wykonawczym.

Elementy zagospodarowania terenu

Powierzchnie utwardzone, kostka granitowa. Brama frontowa drewniana. Brama wewnętrzna ażurowa stalowa z furtką zgodna z projektem wykonawczym.

Klatki schodowe

Z surowej cegły / gładkie żelbetowe nietynkowane (budynek istniejący). Ściany i sufity tynkowane tynkiem gipsowym, a na poziomie piwnicy tynkiem cementowo - wapiennym i pomalowane farbą emulsyjną. Balustrady stalowe z profili stalowych ocynkowanych malowanych proszkowo. Stopnie schodowe i podłogi spoczników wykończone płytkami ceramicznymi z cokołem przyściennym (budynek nowy).

Korytarze

Ściany i sufity – tynkowane tynkiem gipsowym (na poziomie piwnicy tynkiem cementowo - wapiennym) i pomalowane farbą emulsyjną. Podłogi wykończone płytkami ceramicznymi z cokołem przyściennym.

Okna

Witryny w konstrukcji aluminiowej. Okna dachowe wg projektu wykonawczego (budynek istniejący). W lokalach usługowych i pomieszczeniach pomocniczych -aluminiowe (budynek nowy).

Drzwi wejściowe

Aluminiowe drzwi z naświetlem (budynek istniejący). Przeszklone, aluminiowe (budynek nowy).

Windy

Bez maszynowni. Winda I dostępna z poziomu parteru, winda II dostępna z poziomu piwnicy.

Skrzynki na listy

Zlokalizowane na parterze w wiatrołapie.

Instalacja wodna i kanalizacja

Wodomierz wody ciepłej i zimnej – dostęp przez drzwiczki zlokalizowane w korytarzu ogólnodostępnym. Tablice licznikowe wody i ciepła dla lokali mieszkalnych umieszczone w szafkach instalacyjnych w korytarzu ogólnodostępnym. Zawory hydrantowe w klatce schodowej obsługującej wszystkie kondygnacje nadziemne. Instalacja hydrantowa wyposażona w dodatkowy przewód ze złączem w rejonie bramy wjazdowej umożliwiający zasilanie jej wodą z wozu bojowego straży pożarnej.

Instalacja centralnego ogrzewania

Rozdzielacz w szachcie instalacyjnym – dostęp poprzez drzwiczki rewizyjne zlokalizowane w korytarzu ogólnodostępnym. Ciepło systemowe, węzeł ciepłowniczy zlokalizowany w piwnicy budynku nowego.

Instalacje elektryczne

Wyłączniki prądu zamontowane w pobliżu wejścia do klatek. W instalacji oświetleniowej dla klatek schodowych oraz korytarzy oprawy LED. Sterowanie oświetleniem za pomocą przycisków oraz automatów schodowych lub czujnikami ruchu. Klatki schodowe wyposażone w oświetlenie ewakuacyjne – kierunkowe. Instalacja wideodomofonowa - czytniki, panel główny przy wejściu do klatek schodowych. Instalacja odgromowa wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Inteligentna Instalacja – Automatyka Domowa

W każdym mieszkaniu jest możliwość zainstalowania systemu inteligentnego, ponieważ instalacja elektryczna przygotowana jest tak, że w każdej chwili mieszkaniec może zmienić swoje mieszkanie na nowoczesny dom inteligentny. Wszystko to możliwe dzięki dodatkowemu oprzewodowaniu, opartemu o magistralę komunikacyjną. Również zastosowany na inwestycji system domofonowy można rozbudować o bramkę IP, umożliwiającą mieszkańcom odbieranie połączeń na smartfonie i tablecie, nawet z dowolnego miejsca na świecie.